Законопроекти №4185а-3 і 4895-1 – Проти валютного рабства наших громадян

Законопроекти М.Опанащенко № 4185а-3 і 4895-1 :
 — протягом 1 року надати можливісь позичальникам перевести свої валютні кредити у гривню за курсом НБУ на день укладення кредитного договору;
— суми штрафних санкцій, які виникли в період з 3 лютого 2014 року до моменту укладення додаткових угод про реструктуризацію, підлягають анулюванню одночасно з проведенням реструктуризації зобов’язань за кредитними договорами;
— за переведеними у гривню валютними кредитами встановити відсоткову ставку не вище 12,5%. Під час видачі валютних кредитів у попередні роки банки залучали долар з Нацбанку саме за такою обліковою ставкою.

Понад 4 мільйона громадян отримали валютні кредити. Різка девальвація національної валюти поставила під загрозу зубожіння багато родин, які скористалися валютними кредитами.
Якщо держава дозволяє видавати кредити у валюті, вона повинна забезпечити стабільність курсу. А якщо немає стабільності курсу, — то компенсувати людям втрати від його коливання.
Громадська організація «Кредитний майдан» неодноразово організовувала під стінами Верховної Ради України масові акції на підтримку цього законопроекту.