Законопроекти №4842 і 4843 – Працююча людина не повинна бути бідною!

     Законопроекти М.Опанащенко № 4842 і 4843 :
     — підвищення розміру мінімальної заробітної плати наших громадян з нинішніх 30 центів до 3 доларів за годину;
— обов’язкова щорічна індексація розміру мінімальної заробітної плати у відповідності до показників інфляції;
— скасування залежності мінімальної заробітної плати від розміру мінімального прожиткового мінімуму.

На даний час в Україні заробіток громадянина, який гарантує та захищає держава, складає менше ніж 0,3 доларів за годину роботи (1218 гривень на місяць). Люди поставлені у граничні умови для свого фізичного виживання. Цих коштів не вистачає ні на лікування, ні на відпочинок, ні на соціально-культурний розвиток, ні на громадську діяльність, ні на самовдосконалення і освіту.
Працюючі люди переведені на хліб і воду! Молодь, вчителі, лікарі, бюджетники живуть на мінімальну заробітну плату у 1218 гривень. Проблему необхідно визнати! І сідати за стіл перемовин з представниками влади, з роботодавцями, з представниками міжнародних організацій. І разом шукати її вирішення. Неможливо розвивати економіку країни, не забезпечивши людям нормальні умови праці, життя та розвитку. Інакше ми приречені на втрату трудового потенціалу, критичне падіння купівельної спроможності людей, зниження трудового потенціалу країни. Наша молодь і надалі буде виїжджати за кордон і працювати для інших країн.
Світова спільнота в особі відповідних організацій ООН давно визнала, що граничним показником погодинної заробітної плати є 3 долл., що сьогодні становить близько 75 грн. Заробітна плата, що є нижчою за цей показник, виштовхує працівника за пороговий рівень його життєдіяльності, за яким іде руйнування трудового потенціалу економіки. Таке явище існує в умовах, коли нашому працівнику із заробітною платою 30 центів на годину доводиться обмінювати свою працю на продукцію та послуги, в тому числі і на житлово-комунальні послуги, ціни яких зрівнялися зі світовими.
В існуючих умовах, основою соціальної безпеки людей в країні є не спеціальні заходи, програми чи державні субсидії, а саме рівень доходів населення. Україна взяла за мету інтеграцію до європейської економіки. Єдиним дієвим інструментом держави для захисту своїх громадян є саме державна політика щодо формування доходів населення. Встановлення достатнього порогового рівня заробітної плати та його забезпечення –  головне завдання економічної політики держави. Гідна оцінка праці наших громадян – основна умова використання їх праці.
Законодавчу ініціативу М.Опанащенко підтримує і Федерація профспілок України, яка у своєму зверненні вказує на прямий зв’язок розміру заробітної плати працюючих і їх майбутньої пенсії. Згідно розрахунків, для забезпечення собі мінімальної пенсії в 1000 гривень, працююча людина зараз повинна отримувати не менше 2500 гривень на місяць.