Законопроект №2450 – Гарантоване працевлаштування мешканців села

Законопроект М.Опанащенко № 2450 :
 — гарантоване працевлаштування мешканців сільської місцевості шляхом встановлення для підприємств і фермерських господарств, які використовують землі сільськогосподарського призначення, нормативу робочих місць для працевлаштування місцевих мешканців: 1 робоче місце — на 20-25 га сільськогосподарських угідь.

Заселення територій сільської місцевості проводилося з розрахунку, що земля, яка знаходиться навколо населеного пункту і передається сільській громаді, буде утримувати це село і забезпечувати роботою його жителів.
Майже всі системи забезпечення життєдіяльності села утримувалися базовими сільськогосподарськими підприємствами з власних коштів. Міцне господарство забезпечували людей роботою, утримувало дитячі садки, школи, будинки культури, лікарні, системи водопроводу та електропостачання.
Зараз у власності сільських громад лишилася та ж сама земля, але надходження до сільських бюджетів від її використання критично малі – вони не забезпечують утримання соціальної сфери села.
Не можна сказати, що люди в селі не працюють. Влітку ми бачимо, як по 200-250 чоловік зайнято збиранням овочів на полі. Але при перевірці виявляється, що у фермерському господарстві, що орендує це поле, офіційно працює 3 людини.
Нелегальне, сезонне працевлаштування дає людям достаток на сьогодні, але не наповнює бюджет села та пенсійний фонд.
Якщо на державному рівні створити умови для легального працевлаштування хоча б 50% жителів сільської місцевості, то бюджет села з населенням в 2000 осіб додатково отримає щомісячні надходження від сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 70-75 тис.грн., в районний бюджет надійде 70-75 тис.грн., обласний бюджет отримає 140-150 тис.грн. Це вже ті кошти, за яких можна казати не тільки про утримання, але і про розвиток соціальної сфери та інфраструктури села.
Необгрунтованими є заяви окремих аграріїв про те, що використання сучасних технологій дозволяє мінімізувати використання людської праці. Комплексний підхід до використання землі – паралельний розвиток високорентабельного рослинництва та менш прибуткового тваринництва – відродить соціальну функцію землі та працевлаштує людей. При цьому загальний показник рентабельності сільського господарства не знизиться.
Потрібно зрозуміти, що якщо землі сільської ради використовуються трьома господарствами, то ніхто інший, крім них, не прийде в це село створювати підприємство тваринництва чи переробки для працевлаштування місцевого населення.
Основне завдання законопроекту – відповідальність користувачів землі за тих людей, які живуть на землі та обробляють її.