Про мене

    Опанащенко Михайло Володимирович – відомий херсонський політик, народний депутат України VII скликання, голова Ліберальної партії України.

М.Опанащенко: Ти і я — здатні ! Херсону — кращої долі !

Батьки
Народився у 1977 у м. Каховка Херсонської області у робочій родині. Батьки все життя працювали: батько — водієм, мати – товарознавцем.
Є старша сестра – Ірина. Закінчила Херсонський педагогічний університет, зараз працює вчителем молодших класів у каховській школі.

Навчання
Закінчив середню школу у м. Каховка. У шкільні роки був учасником багатьох шкільних олімпіад. Активно займався спортом, зокрема — шахами.
З 1994 року мешкає у м. Херсоні.
У 1999 році закінчив Херсонський державний аграрний університет за спеціальністю «промислове та цивільне будівництво». Отримав кваліфікацію інженера-будівельника.
Студентом активно займався спортом – боксом, рукопашним боєм, плаванням.
Після закінчення університету ще 2 роки мешкав з родиною у гуртожитку судозаводу по вул. Комкова.

Робота
З 1999 по 2007 рік пройшов трудовий шлях від працівника комплексної бригади на будівництві до виконроба та начальника будівельної дільниці. Працював на таких підприємствах, як ТОВ «Мікропровод», ТОВ «Євроклас» (м. Херсон), ТОВ «Будмайстер» (м. Каховка). Очолював будівництво та реконструкцію ряду визначних об’єктів у м. Херсоні: будівля НБУ по вул. Перекопській (колишній військовий госпіталь), будівля концерну «Содружество» по вул. Червонофлотській тощо.
У 2007 році створив і очолив власне виробничо-будівельне підприємство у м. Херсоні. Профіль підприємства: проектування, виготовлення, монтаж металоконструкцій будівель та споруд. Підприємством реалізовано «під ключ» понад 65 об’єктів по всій території України: будівлі промислових цехів, складів, тваринницьких комплексів, елеваторів.
На даний час є президентом Асоціації «МОСТИ УКРАЇНИ», яка об’єднує провідні проектні, інжинірингові, будівельні та виробничі підприємства галузі мостобудування.

Політична діяльність
У 2010 році обраний депутатом Херсонської обласної ради VІ скликання.
З 2012 по 2014 рік — народний депутат України VII скликання. Працював в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Голова Міжфракційного депутатського об’єднання «Причорномор’я України», до якого увійшли народні депутати з Херсонської, Одеської, Миколаївської та Запорізької областей.
З червня 2014 року – голова Ліберальної партії України.

Нагороди
За заслуги перед Українською православною церквою та до 1025-річчя Хрещення Київської Русі Предстоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Володимиром у 2012 році нагороджений орденом Ярослава Мудрого Української православної церкви.
За старанні труди по зміцненню в суспільстві традиційних духовних цінностей Єпископом Новокаховським і Генічеським Філаретом у 2013 році нагороджений Відзнакою 1025 років Хрещення Русі.

Громадська робота
У 2013 році заснував фестиваль «Музика нас з’єднала» у м. Каховка. Триденний фестиваль залучив до нашої області понад 2 000 туристів.
У 2012 – 2013 р.р. ініціював та підтримав проведення акції «Не зрадимо мрії дітей!». В рамках акції, за активної підтримки місцевих мешканців, було встановлено 27 дитячих майданчика у населених пунктах Херсонської області.
Протягом 2014 року ініціював та підтримав проведення акції «Ліки – у кожен медичний заклад!», в рамках якої більш ніж 50 ФАПів Херсонської області (Каховського, Білозерського районів) безкоштовно отримали комплекти ліків першої необхідності. Також до акції долучили і дитячі садки та школи Білозерського району та м. Херсона: більше 30 дитячих закладів безкоштовно отримали спеціальні комплекти ліків першої необхідності для своїх медпунктів.
У 2014 році ініціював та підтримав акцію по освітленню прибудинкових територій багатоповерхівок . В рамках акції було відновлене освітлення більше 140 під’їздів житлових будинків у херсонських мікрорайонах Корабел (Острів), Шуменський, Житлоселище.

Родина
Одружений, має двох дітей: доньку і сина. Донька навчається у херсонській середній школі. Родина постійно мешкає в Херсоні – вже 21 рік.